שמעון אייזנברג על פרויקט רובע ח 500 – שכונת העתיד של העיר חולון

פרויקט ייחודי ורחב מימדים, העונה לשם פרויקט רובע ח 500 חולון, עתיד לקום בעיר. מדובר על פרויקט נדל”ן, אשר ישלב בתוכו חיי קהילה, חינוך, תרבות ופנאי.

התכנית אושרה בוועדה המקומית והאזורית לתכנון ובנייה, וכיום נמצאת בדיונים אחרונים במועצה הארצית לפני אישורה הסופי. יש לציין כי בתקופה האחרונה, מנהל התכנון וההנדסה של עיריית חולון העלה הילוך בכל הקשור לפרויקט, והוא יחלק את השטח לשבעה חלקים לפני שהפרויקט ייצא לדרך.

“שכונת העתיד של העיר חולון עתידה לקום על עתודות הקרקע האחרונות של העיר, בשטח של 4,000 דונם, שבו ייבנו לא פחות מ-13,700 יחידות דיור, מוסדות ציבוריים, שטחי מסחר ופארקים”, ציין שמעון אייזנברג, מנכ”ל חברת רילטי אקזקיוטיב אשר אמונה על הפרויקט. “אותן יחידות דיור ייבנו בבניינים של עד 20 קומות. כמו כן ייבנו גם שטחי משרד ומסחר נרחבים”.

הבנייה תחל בעוד מספר שנים, מכיוון שבשטח עדיין קיימות חלקות רבות בבעלות פרטית, שנרכשו על ידי אנשים עוד בשנות ה-30 של המאה הקודמת. השכונה, שתיבנה בין פארק פרס לאזור קניון הזהב, תוקם בחלק הצפוני של שכונת קריית אלון, כשמדרום נמצאת ראשון לציון, במערב בת ים ובמזרח כביש מספר 4. תכנית זו דורשת את פינוי שכונות מולדת וגבעת חולון – שכונות ותיקות בעיר, שתושביהן מצפים כבר שנים להליך של פינוי ופיצוי.

“בשכונה ייבנה אזור מסחר ותעסוקה רחב מימדים, שייתן מענה תעסוקתי לתושבים החדשים והישנים”, סיכם שמעון אייזנברג.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*