רוצים להשקיע אך לא מבינים הרבה בקרקעות? שמעון אייזנברג עם עצות למשקיע המתחיל

כבר שנים לא מעטות, שישראלים הבינו שאין טעם להשאיר את הכסף בבנק, בשל הריביות הנמוכות. בעקבות זאת, אזרחים רבים במדינה מחפשים נתיבי השקעה, כדי שיוכלו לייצר רווחים מהכסף שלהם, ולא להשאירו שיעמוד ללא כל תנועה.

אחת האופציות הטובות ביותר להשקעה, בישראל ובעולם, היא השקעות בנדל”ן, אך כולנו מודעים היטב למצב בישראל ולמחירי הדיור הגבוהים, בעקבותיהם יצאו עשרות אלפי ישראלים לרחובות אי שם בשנת 2011 במסגרת המחאה החברתית, אך לא הרבה השתנה.

אז מה עושים בכל זאת ישראלים אשר מעוניינים להשקיע בנדל”ן, אך לא יכולים בכלל לחשוב על רכישת דירה? התשובה: קרקעות להשקעה. אלא שרבים כלל לא מבינים בנושא. לשם כך גייסנו את שמעון אייזנברג, מנכ”ל רילטי אקזקיוטיב, כדי שיסביר בהרחבה על הנושא, וייתן עצות למשקיע המתחיל.

היכן כדאי לרכוש את הקרקע?

“ראשית”, אומר שמעון אייזנברג. “יש לדעת שלפני שרוכשים קרקע, צריך לבצע תכנון מחושב ומדויק, בטח כשמדובר על השקעות נדל”ן וקרקעות. במקרה שלנו, כשמדברים על תכנון, מדובר על סכום ראשוני לרכישת הקרקע ולניהול ותחזוק שוטף שלה. יש לציין שלעתים מדובר בסכומים גבוהים, ולכן, לפני שמבצעים מהלך, יש לבדוק האם בכלל ניתן לעמוד בו מבחינה כספית. כמובן שתמיד ניתן להתפשר ולבחור בקרקע זולה יותר להשקעה”.

עמק החולה (צילום: נעמן פרנקל, מתוך אתר פיקיויקי)

אבל איך יודעים היכן לרכוש את הקרקע? “כמו בעסקאות נדל”ן, גם כשמדובר על קרקעות, המיקום הוא הדבר החשוב ביותר”, אומר שמעון אייזנברג. “המיקום קובע לא רק את הביקוש לקרקע, אלא גם את הערך המדויק שלה. זאת אומרת שלעתים עדיף להתפשר על נכס שנראה פחות נוצץ אך במיקום מנצח, ולא ללכת על נכס נוצץ שנמצא במקום גרוע”.

בנוסף לכך, יש לבחון את עתיד הקרקע ואת התפתחותה בהמשך הדרך, שכן אם הקרקע תתפתח, קיים סיכוי כי הרוכשים יוכלו להרוויח כסף רב ממכירה עתידית.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*