השקעות נדל”ן בארה”ב: מה חשוב לדעת?

המשבר שפקד את ארצות הברית אי שם בשנת 2008, גרם בעיקר לצרות, אך לא רק. בעקבות אותו משבר, נוצרו לא מעט הזדמנויות השקעה עבור משקיעים פוטנציאליים.

שמעון אייזנברג, מומחה בתחום ומי שעומד בראש חברת קבוצת אייזנברג, אמר בנושא: “עם השנים, הכלכלה בארה”ב התאוששה, במיוחד בכל הקשור לנדל”ן במדינה. בשנים האחרונות המגמה אף התחזקה, ויותר ויותר משקיעים – מקומיים וזרים כאחד – שבו להשקיע בנדל”ן בארה”ב”.

אלא שכיום, לא צריך להיות מומחה גדול כדי להשקיע בנדל”ן בארה”ב. אם גם אתם מתעניינים בנושא, הנה כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמשקיעים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

סוגי נדל”ן

ישנם כמה סוגי נדל”ן בארה”ב. הנה הם לפניכם:

  • רכישת נכס בשלמותו: ישנה אופציה לרכוש נכס כמו בניין מגורים או בניין משרדים, הן באופן עצמאי והן כחלק מקבוצת משקיעים.
  • מתחמי דיור סגורים: שכונות רבות בארה”ב סגורות ומבודדות, ממש עיר בתוך עיר. במקום ניתן למצוא כל מה שצריך, כולל שמירה צמודה.
  • נכסים צמודי קרקע בפרוורים: בפרוורים של הערים הגדולות ניתן למצוא בתים צמודי קרקע במחירים טובים. עובדה זו מושכת אוכלוסייה חזקה ואיכותית לאותם פרוורים.
  • דירות יוקרה בערים מרכזיות: אופציה זו מחייבת הון עצמי משמעותי לפני ההשקעה, כשגם קשרים חזקים במקומות הנכונים יכולים לעזור עד מאוד.

האזורים הפופולריים

“בארה”ב, כמו כל מדינה בעולם, ישנם אזורים שווים יותר להשקעת נדל”ן ואזורים פחות שווים למטרה זו”, מציין שמעון אייזנברג מרילטי אקזקיוטיב. “אלא שכמו בכל מדינה, האזורים “השווים” משתנים עם השנים, וערים שבעבר היו אטרקטיביות כבר לא מושכות כמות משקיעים גדולה”.

בנוסף, ערים שבעבר נחשבו לפחות טובות, שדרגו את עצמן וכיום חלק מהן הפכו לאהובות במיוחד על משקיעים.

אז איך מבררים איזה אזור טוב יותר? שמעון אייזנברג מציין כי “בירור נתונים של אבטלה והגירה פנימית בעיר שבה אתם מעוניינים להשקיע עשוי לעזור לכם עד מאוד. למשל, אזורים שבהם נרשמה הגירה חיובית הינם אזורים עם עליות מחירים ושוכרים פוטנציאליים רבים. גם אזורים שבהם יש ירידה באבטלה כדאיים מאוד להשקעה”.

איש מקצוע

כמו בכל תחום, כדי להתייעץ עם איש מקצוע לפני שיוצאים לדרך, במיוחד כשמדובר על השקעה בנדל”ן בארה”ב.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*