שמעון אייזנברג על היתרונות בפיזור השקעות בנדל”ן

לפי מנכ”ל רילטי אקזקיוטיב, שמעון אייזנברג, דו”ח בנק ישראל שפורסם באחרונה, מראה שהירידה בתשואה השוטפת מדירות להשכרה, על רקע פעולות הממשלה אשר הפחיתו את האטרקטיביות של ההשקעה בשוק הדיור, כל אלה מובילים משקיעים לחפש השקעות חלופיות בתחום הנדל”ן, המגיעות בעיקר כהשקעה בנדל”ן מניב למגורים בחו”ל, השקעה בקרנות המתמחות בנדל”ן, והשקעה בנדל”ן משרדים בארץ.

השקעות אלטרנטיביות ופיזור אפקטיבי של תיק ההשקעות

השקעות אלטרנטיביות הן כל השקעה בנכס שלא קשורה למניות, אגרות חוב או מזומנים. לפי שמעון אייזנברג, היתרונות בהשקעות אלטרנטיביות ובפיזור תיק ההשקעות של המשקיע, מתבטאים בכך שהם יוצרים תשואות עודפות ביחס לשוק, ומצד שני, הפחתת התנודתיות, מה שיוצר הזדמנויות שאינן מוצעות בשוק הציבורי. כמו כן, חשוב לפזר את ההשקעות בין סוגי נכס שונים ולא להשקיע את כל ההון בנכסים מקטגוריה מסוימת. בפיזור תיק השקעות, מומלץ לנתח את הצרכים של המשקיע ואת מידת הנזילות שהוא חפץ בה.  

פיזור השקעות נדל”ן – לכמה מומלץ לפזר?

לפי מחקרים שנעשו בתחום, פיזור אופטימלי בין השקעות, ניתן להשיג ע”י השקעה בכ 20 השקעות נדל”ן שונות. אחד מהסקטורים בהשקעות נדל”ן הוא סקטור המולטיפמילי. מדובר במודל מגורים פופולארי בארה”ב, הכולל מתחם עם מאות יחידות דיור להשכרה, אשר ניתנות למכירה באופן עצמאי, אלא רק כחבילה אחת. במקרים כאלו, משקיעים רבים רוכשים את המתחם כולו ומשכירים את כל היחידות. לדברי שמעון אייזנברג, סקטור זה הוא משתלם, בעיקר מאחר והוא מהווה השקעה שהוכיחה את עצמה כעמידה בפני שינויים גם בעת המשבר כלכלי.

 

שמעון אייזנברג על הפיזור הניהולי

לפי שמעון אייזנברג, פיזור ניהולי יכול להתבצע ע”י השקעות לצד מנהלי השקעות שונים. לפני יצירת שיתוף פעולה עם מנהל השקעה, נערכת בדרך כלל בדיקה שכוללת בחינת היסטוריית הביצועים שלו, בדיקות משפטיות, הנהלותו בתקופת המשבר, בדיקה חשבונאית ועוד בדיקות רקע נוספות, לצורך הביטחון במקצועיות והאמינות שלו. יחד עם זאת, רצוי לקחת בחשבון כי גם מנהלים טובים ואמינים, מפסידים לעתים בהשקעות, בזמני משבר כלכלי.  

השקעה דרך קרן השקעות פרטית – יתרונות

אחד היתרונות המרכזיים, הוא היכולת של מנהל פרטי למקסם את התשואה ביחס לשוק. אין דבר חשוב מניסיון כשמדובר בהשקעות, בעיקר בעתות משבר. קרן ההשקעות הנבחרת בידי המשקיע, צריכה להיות עם ידע רב וניסיון של שנים, הן בבחירת מנהלים והן בבחירת ההשקעות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*