שמעון אייזנברג: “החוק בגרמניה מעודד השקעות נדל”ן במדינה”

בשל החשש מבירוקרטיה והתמודדות מול חוקים נוקשים ולא תמיד ברורים, ישראלים רבים, המעוניינים להשקיע בנדל”ן בברלין, מחליטים לוותר על הרעיון. אלא שעם ליווי צמוד, לא מדובר בהשקעה מסובכת כלל.

שמעון אייזנברג, מנכ”ל רילטי אקזקיוטיב ובעל ניסיון רב בתחום השקעות הנדל”ן מעבר לים, ציין כי “לחברתנו היכרות מעמיקה עם החוק הגרמני, המקל לעתים על רוכשי דירות”.

“למעשה, החוק הגרמני מעודד השקעה בבירת המדינה, וככל שמשקיעים יותר, כך משלמים פחות מסים”, הוסיף שמעון אייזנברג. “על כל עסקת רכישה בגרמניה, מחויב המשקיע בתשלום של מס רכישה בשווי 5 אחוז מערך העסקה, שאליו מצטרפים תשלומים קטנים נוספים על רישום וביול. בנוסף לכך, אל מסים אלו מצטרפים בדרך כלל מיסים הקשורים למשכנתא (רק אם עוברים את הסכום של מעל ל-8,000 יורו לנכס)”.

על פי החוק הגרמני, ניתן לקבל פטור ממס ולא לשלם את מס השבח אחרי מכירת נכס להשקעה, גם אם נלקחה משכנתא. החוק אומר שאם הנכס מוצא למכירה בתוך עשור מרגע הרכישה, ישנו פטור מס.

“אם זה לא מספיק, בגרמניה ישנו חוק הקשור לשכר הדירה”, הוסיף שמעון אייזנברג. “ניתן להעלות את שכר הדירה במדינה אחת לשלוש שנים, בעד 20 אחוז”.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*